Výrobca: VELLBERG
Kód produktu: R19-247
Dostupnosť: Skladom
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
269.00€
Bez DPH: 224.17€

Vellberg HAVANA s (7-rýchlostný) bicykel má svieži a ľahký dizajn v kombinácii s klasickou formou mestských bicyklov. Jemný tvar rámu ho odlišuje od konkurencie. Na bicykloch sme zväčšili priemer sedla a volantu a namontovali nosič batožiny.Volant v tvare lastovičky dodáva bicyklu ľahký komfort a zároveň zaisťuje komfort jazdy. Ergonómia volantu výrazne ovplyvňuje kvalitu manévrovania na bicykli v mestskom prostredí. Profilované rukoväte riadenia sú vyrobené z mäkkého, protišmykového materiálu.

Zadný prehadzovač SHIMANO NEXUS 7 – viacrýchlostný náboj 

Shimano NEXUS 3 ponúka moderné riešenie v podobe viacrýchlostného náboja. V ponuke sa nachádzajú verzie s troma a siedmimi prevodmi.Produkt je vyrobený z odolných a trvácnych materiálov, ktoré umožňujú pohodlnú jazdu.Všetky elementy   viacrýchlostného náboja NEXUS 7 okrem pastorku viacrýchlostného náboja sú ukryté pod chráničom, čo účinne chráni pred znečistením a zabezpečuje odolnosť voči mechanickému poškodeniu.Jednoduchá obsluha vďaka jednej páčke určenej na zmenu prevodu zabezpečí ľahšiu a komfortnú obsluhu prehadzovačov.Vďaka novému NEXUS 7, je zmena prevodov možná počas jazdy ale aj počas stoja napr. na semafore. Táto funkciu vám pomôže získať dynamiku a nestrácať drahocenný čas.Všetky elementy produktu sú vyrobené z najlepších materiálov pod dohľadom skúsených odborníkov. Kvalita ponúkaného produktu je na najvyššej úrovni, stvorený pre ozajstných milovníkov cyklistiky.


Brzdy typu V-brake:

Univerzálne brzdy V-brake zabezpečia rýchle a účinné brzdenie. Tieto brzdy sa osvedčia pri každom type bicykla tak ako pri trekingových, MTB ale aj mestských bicykloch. Vďaka svojej spoľahlivosti a jednoduchému ovládaniu sú vhodné pre profesionálov ale aj amatérskych cyklistov. Charakteristický dizajn zabezpečuje pohotovú a efektívnu reakciu brzdenia. Sú vhodné pre akýkoľvek typ bicykla: trekingový, mestský či MTB.Brzdy V-brake sa aj počas dlhej jazdy prispôsobia vašim potrebám. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré poskytujú bezpečnú jazdu.

ZOSILNENÉ RÁFIKY:

Extrémne odolná konštrukcia zabezpečí komfort jazdy v každom teréne. Sú silnejšie ako ich „klasické“ náhrady a často sa vyberajú kvôli svojej pevnej a inovatívnej konštrukcii. V ideálnom prípade sa hodí pre všetky typy jazdy, či už po nerovnom povrchu alebo ceste.Špeciálne navrhnutý profil, ktorý sa skladá z mnohých komôr, dodáva ráfikom dodatočnú pevnosť a odolnosť. Ich komfort je zreteľný aj na najťažšej trase.Sú vyrobené s mimoriadnou pozornosťou na detail, s použitím najlepších materiálov. Dominujú nad nekomorovými ráfikmi a rozdiel je okamžite viditeľný pri jazde.Koleso postavené na tomto ráfiku drží centricity oveľa lepšie. Dlhšia jazda, bez nutnosti neustáleho servisu a nastavovaní.


 Oceľový rám:

Klasicky oceľový rám je  predovšetkým osvedčený! Úspešne a hodnotné riešenie, používania ocele v konštrukcii rámov bicyklov je už roky výrobcami stále častejšou voľbou. V porovnaní s ich hliníkovými a uhlíkovými náhradami sú oceľové rámy takmer nezničiteľné a navyše neporaziteľné. Oceľ má správne vlastnosti, aby vám počas jazdy poskytovala extra odpruženie. Zlepší komfort jazdy aj na najnáročnejšom a nerovnom povrchu. Silná a pevná konštrukcia. Poskytne vám dlhoročnú bezproblémovú prevádzku.

 

Pevná vidlica

Je ideálnym riešením pre neprofesionálnych cyklistov, ktorí milujú cestnú cyklistiku. Tento druh vidlice sa hodí aj pre MTB bicykle s veľkým rozmerom kolies - viac  ako 28. Ľahká konštrukcia vidlice má veľký vplyv na pohodlnosť riadenia bicykla. Vďaka pevnej vidlici môžete dosiahnuť väčší výkon pri menšom výdaji energie.Pevná vidlica je v porovnaní s inými typmi ľahšia aj o 2 kilogramy, tento jav zabezpečí väčšiu obratnosť vášho bicykla.Tento typ vidlice výrazne šetrí vašu energiu počas zbytočného pedálovania, čo znamená, že sa vám podarí rýchlejšie prekonať danú vzdialenosť.Výber pevnej vidlice zlepšuje techniku jazdy a cibrí už nadobudnuté schopnosti.Pevná vidlica je vyrobená z kvalitných materiálov za dobrú cenu. Dôvodom je jednoduchá konštrukcia, vďaka čomu vlastník nemusí platiť za špeciálnu montáž produktu.


Veľkosť: 28"

Veľkosť rámu: 18 "

Materiál rámu: oceľ, práškové lakovanie

Vidlica: oceľ Hi-Ten

Náboje: Hliníkové guľkové ložiská

Prevod: 7 prevodový

Zadná prehadzovačka: Shimano Nexus

Radenie prevodov: SHIMANO Nexus

Pneumatiky: 28 x 1,75 Duro

Ráfiky: hliník, vystužené 2 priehradky

Konzola sedla: oceľ

Predná / zadná brzda: V-brzda, hliník

Kľuka: oceľové ozubené koleso 38T

Spodná konzola: Dve strojné ložiská, Cro-mo os na štvorec, NECO

Reťaz: KMC

Volant: oceľový chróm

Konzola riadenia: oceľ-hliník

Osvetlenie: predné napájané batériami

Sedlo: široké v priľnavej farbe

Nosič: Oceľ, s bočnými stenami

Vybavenie: blatníky, stojan, osvetlenie, chránič reťaze, pedále

blatníky sú vo farbe rámu

ZÁRUKA: 24 mesiacov

Hmotnosť: 18 kg

Nosnosť - 120kg

Tabuľka veľkostí mestských, crossových a trekingových bicyklov

Veľkosť 26" na výšku osoby 150 - 170cm


Veľkosť 28" na výšku osoby 160 - 185cmVýber vhodného bicykla závisí od účelu jeho využitia. Na trhu je dostupných množstvo modelov, ktoré sú určené na konkrétne aktivity spojené s cyklistikou. Typ bicykla by mal byť prispôsobený životnému štýlu a potrebám jeho majiteľa. Pozrite si ukážku jednotlivých kategórii.

ROZLIŠUJEME TIETO TYPY BICYKLOV:

-MESTSKÉ BICYKLE, určené na prepravu v meste.

-HORSKÉ BICYKLE sú určené na jazdu po akomkoľvek povrchu. Pre tento druh bicyklov je charakteristický pevný rám a široké kolesá, ktoré uľahčujú presun v náročnejšom teréne.

-TREKINGOVÉ BICYKLE inak nazývané turistické, sú najlepšou voľbou pri prekonávaní dlhých vzdialeností. Pri tomto type bicykla je možná montáž mnohých doplnkových  elementov napr. cyklistických brašní, ktoré sú nevyhnutným doplnkom počas dlhých ciest.

-CESTNÉ BICYKLE sú navrhnuté tak, aby bez problémov zvládli rýchlu jazdu po spevnenom povrchu. Bicykle sa vyznačujú úzkymi kolesami a rámom vyrobeným z ľahkých materiálov, čo výrazne vplýva na rýchlosť bicykla.

-CROSSOVÉ BICYKLE sú svojou stavbou a funkciou podobné horským, majú niekoľko prevodov, sú vhodné na jazdu v meste ale poradia si aj na kamenistých povrchoch a lesných cestách. Majú pevnú konštrukciu, ktorá vydrží náročnejšie podmienky.

-DETSKÉ BICYKLE sú rozdelené do kategórií podľa vzrastu a veku dieťaťa. Výber bicykla závisí od rozmeru rámov a kolies. Menšie bicykle s veľkosťou kolies 12 sú vhodné na učenie.  Detské bicykle sú vybavené pomocnými kolieskami a väčšinou nemajú prehadzovačky.

-FITNESS BICYKLE ide o stacionárny typ bicyklov, ktorý slúži ako tréningová pomôcka.

V našom obchode nájdete modely tých najlepších značiek na trhu ako napr. Vellberg, Romet, Arkus, Kross, Kands, Geotze, Lavida a Kozbike. Nievete ako si vybrať a ktorý bicykel je pre vás vhodný? Pri každej kategórii nájdete stručný popis ako si najlepšie vybrať bicykel ktorý vám bude vyhovovať. Prajeme vám príjemné nakupovanie.

Typ bicykla
Mestské

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie