Výrobca: KROSS
Kód produktu: KRLV1Z29X19M001298
Dostupnosť: Vypredané
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
569.00€
Bez DPH: 474.17€

HORSKÉ BICYKLE

Horské bicykle sú prispôsobené jazde na každom druhu povrchu. Podľa výberu plášťa a dezénu môžete horský bicykel využívať tak ako po mestských komunikáciách, tak aj v náročnejšom teréne ako napr. lesné cesty či horský terén. Horské bicykle sa využívajú počas maratónov, pretekov enduro či na downhill.Ukáž opis kategórieAby bola jazda po nerovnom povrchu maximálne pohodlná sa pri výrobe BTM bicyklov používajú odpružené predné vidlice, širšie ako pri trekingových či mestských bicykloch.Odlišujeme tri základné veľkosti kolies pri horských bicykloch: 26, 27,5 a 29. Ich šírka vplýva predovšetkým na rýchlosť jazdy. Dôležitým aspektom pri výbere je šírka kolies. Pokiaľ by mal váš bicykle slúžiť skôr v mestskom prostredí výhodné budú pneumatiky s hladkým dezénom. V prípade, že budete bicykel využívať v ťažšom teréne je potrebné zvoliť hlboký dezén pneumatík. Výber dezénu a šírky vplýva na priľnavosť k povrchu.V prípade, že budete bicykel využívať v extrémnych podmienkach by mala byť veľkosť rámu 1-2 krát menšia, ako za normálnych okolností. Menší rozmer rámu zlepšuje ovládateľnosť bicykla v ťažkých podmienkach.Naša ponuka prezentuje horské bicykle značiek Kross, Kellys, Romet, Arkus a Kands

POPIS

Kross Level 1.0 je perfektný spôsob, ako vstúpiť do sveta horských bicyklov. Úroveň 1.0 otvára našu škálu modelov MTBXC. Zároveň ide o bicykel, ktorý kombinuje vlastnosti rekreačných a športových bicyklov. Vďaka tomu sa nebojí náročných trás a zároveň vám umožní udržiavať pohodlnú pozíciu za riadidlami a inštaláciu príslušenstva ako stojan, blatníky a nosič.

Geometria rámu Krossa Level 1.0 bola navrhnutá tak, aby bicykel zvládol náročné trasy a zároveň vám umožnil sedieť za riadidlami vzpriamenejšie ako v bežných športových modeloch. Vďaka tomu menej zaťažujete predlaktia a udržiavame lepšiu schopnosť pozorovať cestu za každých podmienok. Pre každú veľkosť rámu modelu Levela 1.0 sme sa zhodovali s príslušnou veľkosťou kolies, takže každý variant ponúka optimálne jazdné vlastnosti.

Pohon Kross Level 1.0 sa skladá z osvedčených komponentov Shimano so zadnou prehadzovačkou Shimano Altus. Rozloženie 3x8 zaručuje veľkú flexibilitu, uľahčuje prekonávanie stúpaní a vývoj vysokých rýchlostí na rovných úsekoch. Hydraulické kotúčové brzdy Shimano zaručujú spoľahlivé brzdenie za každých podmienok a predný tlmič SR Suntour zlepšuje jazdný komfort na nerovnom povrchu.

ŠPECIFIKÁCIA

RÁM

RÁMOVÝ MATERIÁL: Hliníkový Lite  

Vidlica: SR SUNTOUR XCT30

ZADNÝ TLMIČ: ŽIADNY

KOLESÁ

PREDNÝ NÁBOJ: GL-B43F-DS

ZADNÝ NÁBOJ: GL-B43R-DS

PNEUMATIKY: SCHWALBE SMART SAM 29x2.1

OBRUČE: KROSS 

JAZDA

PREDNÁ PREHADZOVAČKA: Shimano Tourney TY700

ZADNÁ PREHADZOVAČKA: SHIMANO ALTUS M310

PREDNÉ BRZDY: SHIMANO MT200

ZADNÉ BRZDY: SHIMANO MT200

BRZDOVÉ PÁKY: SHIMANO MT200

PREHADZOVAČKA: SHIMANO ALTUS M315

KĽUKY: Shimano TY301

PODPORA: FP-B902

REŤAZ: SHIMANO HG40

KAZETA / VOĽNOBEH: SHIMANO HG200

KOMPONENTY

RIADIDLÁ: HLINÍK 720 MM 31.8

KONZOLA RIADIDIEL: HLINÍK 110MM / 31,8 / 7 °

KONZOLA SEDLA: HLINÍK 27,2 x 400

ZÁVITY: FP-H816 O1-1 / 8 "

SEDLO: SELLE ROYAL SEDLO

RUKOVÄTE: KROSS SCALE

PEDÁLE: FP-917N

Typ bicykla
Horské

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie