Výrobca: KROSS
Kód produktu: KRLV5Z29X19M000434
Dostupnosť: Vypredané
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
779.00€
Bez DPH: 649.17€

HORSKÉ BICYKLE

Horské bicykle sú prispôsobené jazde na každom druhu povrchu. Podľa výberu plášťa a dezénu môžete horský bicykel využívať tak ako po mestských komunikáciách, tak aj v náročnejšom teréne ako napr. lesné cesty či horský terén. Horské bicykle sa využívajú počas maratónov, pretekov enduro či na downhill.Ukáž opis kategórieAby bola jazda po nerovnom povrchu maximálne pohodlná sa pri výrobe BTM bicyklov používajú odpružené predné vidlice, širšie ako pri trekingových či mestských bicykloch.Odlišujeme tri základné veľkosti kolies pri horských bicykloch: 26, 27,5 a 29. Ich šírka vplýva predovšetkým na rýchlosť jazdy. Dôležitým aspektom pri výbere je šírka kolies. Pokiaľ by mal váš bicykle slúžiť skôr v mestskom prostredí výhodné budú pneumatiky s hladkým dezénom. V prípade, že budete bicykel využívať v ťažšom teréne je potrebné zvoliť hlboký dezén pneumatík. Výber dezénu a šírky vplýva na priľnavosť k povrchu.V prípade, že budete bicykel využívať v extrémnych podmienkach by mala byť veľkosť rámu 1-2 krát menšia, ako za normálnych okolností. Menší rozmer rámu zlepšuje ovládateľnosť bicykla v ťažkých podmienkach.Naša ponuka prezentuje horské bicykle značiek Kross, Kellys, Romet, Arkus a Kands

Hydraulické brzdy:

Brzdy tej najvyššej kvality s dôrazom na vašu bezpečnosť. Hydraulické brzdy majú vyššiu schopnosť brzdenia ako mechanické brzdy. Ich plynulosť počas riadenia a prispôsobivosť umožňujú komfort v akýchkoľvek podmienkach. Sú ideálnym riešením pre mnoho typov bicyklov. Hydraulické brzdy sú obľúbené profesionálmi ale aj amatérskymi cyklistami.Komfort a bezpečnosť tej najvyššej kvality zabezpečujú materiály a dlhá životnosť produktu.Hydraulické brzdy poskytujú väčšiu silu a moduláciu bŕzd v porovnaní s inými typmi brzdových systémov, vďaka čomu si ich vyberá najväčšie množstvo klientov.Sú určené do všetkých podmienok, dokonca aj pri zvýšenej vlhkosti v náročnom teréne. Poskytujú bezpečnosť počas každej jazdy a za každých podmienok.


Tlmič so zamykaním pruženia:

Milujete jazdu na dlhé trate? Chcete jazdiť rýchlejšie, na dlhšie vzdialenosti a menej sa unaviť? Ak áno, tieto tlmiče sú pre vás ideálnym riešením! Tlmiče sa dajú úplne uzamknúť, čo znamená, že predná časť bicykla bude nepohyblivá. Vďaka tejto funkcii, bude vaša snaha zužitkovaná na zrýchlenie jazdy. Znamená to, že celá investovaná energie bude využitá na čo najrýchlejšie prekonávanie vzdialenostiVäčšie výsledky a menšia spotreba energie. Po uzamknutí odpruženia, sa tlmiče nehýbu čo zabezpečuje nižšiu spotrebu vašej energie na zbytočné manévre a pedálovanie.Tento typ tlmičov je nenahraditeľný počas jazdy po horskom teréne. Žiadna nerovnosť nebudete pre vás predstavovať prekážku.

Zosilnené zapletené kolesá:

Riešenie pre všetkých, ktorí vedia oceniť kvalitu a moderný dizajn. Pevná konštrukcia zabezpečuje komfort počas jazdy v každom prostredí. Sú pevnejšie ako ich „klasická“ verzia a často preferovaným tovarom, vzhľadom na inovatívny a mohutný dizajn. Predstavujú ideálne riešenie pre všetky typy bicyklov.Špeciálne navrhnutý dizajn, ktorý sa skladá z viacerých komôr, dodáva kolesu extra pevnosť a dlhú životnosť. Ich pevnú konštrukciu oceníte najmä v sťažených podmienkach. Dodatočná železná vrstva na kolese pomáha predchádzať akýmkoľvek poškodeniam aj počas dlhších ciest. Kolesá sú vyrobené z najlepších materiálov so zreteľom na detaily počas výroby. Duša a plášť má na tomto druhu kolesa lepšiu priľnavosť. Vďaka tomu, nie je po každej dlhšej jazde potrebný servis kolies.

Alumíniový rám:

Je určený pre všetkých, ktorí preferujú ľahkosť. Váha tohto typu rámu zvyšuje kvalitu jazdy. Obdivuhodná plastickosť alumínia v porovnaní  s oceľou a karbónom, umožňuje vytvoriť ergonomický tvar, ktorý zabezpečuje  väčší komfort počas používania.Vďaka svojim skvelým vlastnostiam siaha po tomto druhu rámov mnoho výrobcov a cyklistov.Pevnosť, ktorú zabezpečuje vhodná hrúbka jednotlivých elementov, spôsobuje, že rám je odolný voči poškodeniu a má dlhú životnosť.Pevná a trvácna konštrukcia umožňuje zvýšený komfort a bezpečnosť počas jazdy.

Kross Level 5.0 je perfektný spôsob, ako vstúpiť do sveta horských pretekov bez toho, aby ste sa vzdali univerzálnosti rekreačných horských bicyklov. V tomto modeli sme použili moderný rám vyrobený z hliníka, ktorý však stále umožňuje inštaláciu blatníkov, nosiča a podpery.

Ľahký rám Krossa Level 5.0 vyrobený z hliníka je k dispozícii v širokej škále veľkostí. Každú veľkosť sme kombinovali so zodpovedajúcou veľkosťou kolesa. Vďaka tomu všetky varianty zaručujú optimálnu ovládateľnosť a stabilitu a môžete si vychutnať rovnaké parametre bez ohľadu na výšku a konštrukciu.

Príslušenstvo bicykla Kross Level 5.0 sú vyskúšané a testované komponenty od renomovaných značiek. Príslušenstvo Shimano zaručuje odolnosť, jednoduchosť servisu a vysokú pracovitosť. 27 3 x 9 prevodových stupňov sa premieta do veľkého rozsahu prevodových pomerov, čo uľahčuje prekonávanie stúpaní a vývoj vysokých rýchlostí na rovných úsekoch. Výkonné hydraulické kotúčové brzdy Shimano zaisťujú bezpečnosť vo všetkých podmienkach. Predný tlmič SR Suntour XCR AIR je vybavený vzduchovou pružinou, vďaka ktorej si môžete ľahko prispôsobiť tvrdosť podľa svojej hmotnosti. Tlmič nárazov má tiež blokovanie zdvihu ovládané pohodlnou rukoväťou na riadidlách.

Špecifikácia

Rám:

HLINÍKOVÝ RÁMOVÝ MATERIÁL

Vidlica SR Suntour XCR 32 RLR AIR

Zadný tlmič NIE

Kolesá:

PREDNÝ POHON GL-B43F-DS

ZADNÝ POHON GL-B43R-DS

PNEUMATIKY SCHWALBE SMART SAM 29x2.1

KROSS RIMS

Drive:

PREDNÁ PREHADZOVAČKA SHIMANO ALIVIO M4000

ZADNÁ PREHADZOVAČKA SHIMANO DEORE M592

PREDNÉ BRZDY SHIMANO MT200

ZADNÉ BRZDY SHIMANO MT200

SHIMANO MT201 BRZDOVÉ HLADINY

Prehadzovačka Shimano M3000

KĽUČKY Shimano M3000

PODPORA BB-UN26

REŤAZ SHIMANO HG53

CASSETTE / SLOW RUN SHIMANO ALIVIO HG400

Komponenty:

HNACIE KOLIESKA 720 MM 31.8

HLINÍK RIADENIA KOLESA 100MM / 31,8 / 7 °

SEDLOVÁ PODPORA HLINÍK 27,2 x 400

RIADIDLÁ FP-H813PL 1-1 / 8 "

SEDLO SELLE ROYAL

GRIPY KROSS SCALE

Pedále FP-917N

Typ bicykla
Horské

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie