Výrobca: Romet
Kód produktu: 1926658-19
Dostupnosť: Skladom
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
279.00€
Bez DPH: 232.50€

HORSKÉ BICYKLE

Horské bicykle sú prispôsobené jazde na každom druhu povrchu. Podľa výberu plášťa a dezénu môžete horský bicykel využívať tak ako po mestských komunikáciách, tak aj v náročnejšom teréne ako napr. lesné cesty či horský terén. Horské bicykle sa využívajú počas maratónov, pretekov enduro či na downhill. Aby bola jazda po nerovnom povrchu maximálne pohodlná sa pri výrobe BTM bicyklov používajú odpružené predné vidlice, širšie ako pri trekingových či mestských bicykloch. Odlišujeme tri základné veľkosti kolies pri horských bicykloch: 26, 27,5 a 29. Ich šírka vplýva predovšetkým na rýchlosť jazdy. Dôležitým aspektom pri výbere je šírka kolies. Pokiaľ by mal váš bicykel slúžiť skôr v mestskom prostredí výhodné budú pneumatiky s hladkým dezénom. V prípade, že budete bicykel využívať v ťažšom teréne je potrebné zvoliť hlboký dezén pneumatík. Výber dezénu a šírky vplýva na priľnavosť k povrchu. V prípade, že budete bicykel využívať v extrémnych podmienkach by mala byť veľkosť rámu 1-2 krát menšia, ako za normálnych okolností. Menší rozmer rámu zlepšuje ovládateľnosť bicykla v ťažkých podmienkach. Naša ponuka prezentuje horské bicykle značiek Kross, Kellys, Romet, Arkus a Kands.


Brzdy typu V-brake

 

Univerzálne brzdy V-brake zabezpečia rýchle a účinné brzdenie. Tieto brzdy sa osvedčia pri každom type bicykla tak ako pri trekingových, MTB  ale aj mestských bicykloch. Vďaka svojej spoľahlivosti a jednoduchému ovládaniu sú vhodné pre profesionálov ale aj amatérskych cyklistov.

Charakteristický dizajn zabezpečuje pohotovú a efektívnu reakciu brzdenia.

Sú vhodné pre akýkoľvek typ bicykla: trekingový, mestský či MTB.

Brzdy V-brake sa aj počas dlhej jazdy prispôsobia vašim potrebám. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré poskytujú bezpečnú jazdu.


Tlmiče – tlmenie riadenia

 

Pohodlné riadenie v náročnom a nerovnom teréne je zásluhou tlmičov. Umožňujú pohodlné riadenie a predchádzajú neželaným otrasom počas jazdy po hornatom teréne, vďaka čomu sa budete cítiť pohodlne v každej situácii.

Väčšia rýchlosť a dynamika riadenia vďaka optimálnemu využitiu energie z pedálovania. Mäkkosť jazdy eliminuje otrasy a umožňuje lepší pôžitok tak ako v meste, tak aj na nerovnom povrchu.

Odľahčenie pliec, ramien a zápästí. Tlmiče pomáhajú predchádzať otrasom a chránia pred úrazom počas jazdy, čím zabezpečujú pohodlnú jazdu bez akejkoľvek bolesti.

Tlmiče sú nenahraditeľné počas jazdy na horských trasách a v náročnom teréne.  Umožňujú absolútnu kontrolu nad riadením bicykla.


Zosilnené zapletené kolesá

 

Riešenie pre všetkých, ktorí vedia oceniť kvalitu a moderný dizajn. Pevná konštrukcia zabezpečuje komfort počas jazdy v každom prostredí. Sú pevnejšie ako ich „klasická“ verzia a často preferovaným tovarom, vzhľadom na inovatívny a mohutný dizajn. Predstavujú ideálne riešenie pre všetky typy bicyklov.

Špeciálne navrhnutý dizajn, ktorý sa skladá z viacerých komôr, dodáva kolesu extra pevnosť a dlhú životnosť. Ich pevnú konštrukciu oceníte najmä v sťažených podmienkach.

Dodatočná železná vrstva na kolese pomáha predchádzať akýmkoľvek poškodeniam aj počas dlhších ciest. Kolesá sú vyrobené z najlepších materiálov so zreteľom na detaily počas výroby. Duša a plášť má na tomto druhu kolesa lepšiu priľnavosť. Vďaka tomu, nie je po každej dlhšej jazde potrebný servis kolies.


Alumíniový rám

 

Je určený pre všetkých, ktorí preferujú ľahkosť. Váha tohto typu rámu zvyšuje kvalitu jazdy. Obdivuhodná plastickosť alumínia v porovnaní  s oceľou a karbónom, umožňuje vytvoriť ergonomický tvar, ktorý zabezpečuje  väčší komfort počas používania.

Vďaka svojim skvelým vlastnostiam siaha po tomto druhu rámov mnoho výrobcov a cyklistov.

Pevnosť, ktorú zabezpečuje vhodná hrúbka jednotlivých elementov, spôsobuje, že rám je odolný voči poškodeniu a má dlhú životnosť.

Pevná a trvácna konštrukcia umožňuje zvýšený komfort a bezpečnosť počas jazdy.


Špecifikácia

 

 Kolesá: 26 "

Rám: hliníkový

Vidlica: odpružená

Predné/zadné radenie: Shimano Revoshift RS-35 7 rýchlostí / Shimano Revoshift RS-35 3 rýchlosti

Veľkosť: 19"

Počet prevodov: 21

Predná/zadná prehadzovačka: Shimano Tourney RD-TY300 / Falcon MF-31D

Kľukový mechanizmus: Cyclone CTL-3-324 42/34/24 170 mm

Predná/zadná brzda: V-brake Alhonga HJ-811AD7 hliníková / V-brake Alhonga HJ-811AD7 hliníková

Pneumatiky: 26×2,1

Ráfiky: hliníkové, dvojkomorové

Zadný/predný náboj: joytech JY-434 / joytech JY-433

Kazeta / voľnobežka: voľnobeh 14-28T 7 speed

Riadidlá: hliník romet 600 mm

Most riadenia: 60/90 mm hliníkový romet

Konzola sedla: oceľ 27,2 mm 300 mm

Sedlo: Romet

Pedále: FP-804

Hmotnosť: 13,7 kg

Typ bicykla
Horské

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie