Výrobca: VELLBERG
Kód produktu: 19L26087
Dostupnosť: Skladom
Dodacia lehota: 1-5 dní pre SR
169.00€
Bez DPH: 140.83€

Tento bez prevodový retro-mestský bicykel od firmy VELLBERG je najlepšou voľbou pre začiatočníkov a pre tých ktorí majú radi klasiku.

Vďaka svojej jednoduchej a tradičnej konštrukcii a bez údržbovej prevádzky je spoľahlivou voľbou pre priaznivcov pohodlnej jazdy. Ľahkosť a pohodlie je základom týchto skvelých bicyklov. Na rozdiel od viac prevodových bicyklov, tieto sú bez údržbové a jednoducho sa ovládajú. Spoľahlivosť a jednoduchý dizajn sú prednosťou týchto bicyklov, vďaka tomu je bicykel zoštíhlený a o niekoľko kilogramov ľahší, pružnejší a pohodlnejší pre jazdu. Výberom tohto bicykla si môžete vychutnávať bezproblémovú jazdu po vašom meste alebo dedine, cestu do práce alebo len tak na výlet. Bude vašim spoločníkom mnoho nasledujúcich rokov.

BRZDY TORPEDO + V- BRZDY:

Riešenie použité v tomto prípade vám poskytuje dve nezávislé možnosti brzdenia. Vďaka tomu môžete voľne modulovať silu, s ktorou sa zastavíte alebo spomalíte a každú neočakávanú situácia na ceste prekonáte pokojne a bez prekážok. Oba typy bŕzd kombinujú silu a spoľahlivosť pre ešte lepšiu jazdu bez akýchkoľvek prekvapení.

Kombinácia oboch typov bŕzd a kvalitných materiálov použitých pri ich konštrukcii vám umožní vychutnať si bezpečnú jazdu a dlhodobé používanie.


ŽIADNE DYNAMO - napájanie pre osvetlenie batériami

Osvetlenie je jednou z najdôležitejších vecí s ktorou bude pravdepodobne súhlasiť každý cyklista. Kvalitné osvetlenie zaručuje nielen bezpečnosť na cestách, ale aj pohodlie a dobrú viditeľnosť. Ponúkané riešenie vám poskytne spoľahlivosť a pohodlie za všetkých podmienok. Správna voľba LED vám poskytne veľmi dobré osvetlenie, dokonca aj v noci a za silnej hmly. Vďaka moderným riešeniam môže svetlo pracovať dlho bez nutnosti výmeny batérie. Spoľahlivosť za všetkých podmienok. Nezáleží na tom, ktoré počasie vás stretne na ceste. Osvetlenie funguje bez akýchkoľvek sťažností aj pri vysokej vlhkosti a daždivých dňoch.

Použitie tohto svetla napojeného z batérie, na rozdiel od osvetlenia alternátorom, nevyvoláva ďalšie nepríjemné pocity, ako napríklad zbytočný hluk alebo odpor pri šliapaní. Je to jednoduché a pohodlné riešenie pre každého milovníka dvoch kolies.

ZOSILNENÉ RÁFIKY:

Extrémne odolná konštrukcia zabezpečí komfort jazdy v každom teréne. Sú silnejšie ako ich „klasické“ náhrady a často sa vyberajú kvôli svojej pevnej a inovatívnej konštrukcii. V ideálnom prípade sa hodí pre všetky typy jazdy, či už po nerovnom povrchu alebo ceste.

Špeciálne navrhnutý profil, ktorý sa skladá z mnohých komôr, dodáva ráfikom dodatočnú pevnosť a odolnosť. Ich komfort je zreteľný aj na najťažšej trase.

Sú vyrobené s mimoriadnou pozornosťou na detail, s použitím najlepších materiálov. Dominujú nad nekomorovými ráfikmi a rozdiel je okamžite viditeľný pri jazde.

Koleso postavené na tomto ráfiku drží centricity oveľa lepšie. Dlhšia jazda, bez nutnosti neustáleho servisu a nastavovaní.


Oceľový rám:

Klasicky oceľový rám je  predovšetkým osvedčený! Úspešne a hodnotné riešenie, používania ocele v konštrukcii rámov bicyklov je už roky výrobcami stále častejšou voľbou. V porovnaní s ich hliníkovými a uhlíkovými náhradami sú oceľové rámy takmer nezničiteľné a navyše neporaziteľné. Oceľ má správne vlastnosti, aby vám počas jazdy poskytovala extra odpruženie. Zlepší komfort jazdy aj na najnáročnejšom a nerovnom povrchu. Silná a pevná konštrukcia. Poskytne vám dlhoročnú bezproblémovú prevádzku.


Pevná vidlica

Je ideálnym riešením pre neprofesionálnych cyklistov, ktorí milujú cestnú cyklistiku. Tento druh vidlice sa hodí aj pre MTB bicykle s veľkým rozmerom kolies - viac  ako 28. Ľahká konštrukcia vidlice má veľký vplyv na pohodlnosť riadenia bicykla. Vďaka pevnej vidlici môžete dosiahnuť väčší výkon pri menšom výdaji energie.Pevná vidlica je v porovnaní s inými typmi ľahšia aj o 2 kilogramy, tento jav zabezpečí väčšiu obratnosť vášho bicykla.Tento typ vidlice výrazne šetrí vašu energiu počas zbytočného pedálovania, čo znamená, že sa vám podarí rýchlejšie prekonať danú vzdialenosť.Výber pevnej vidlice zlepšuje techniku jazdy a cibrí už nadobudnuté schopnosti.

Pevná vidlica je vyrobená z kvalitných materiálov za dobrú cenu. Dôvodom je jednoduchá konštrukcia, vďaka čomu vlastník nemusí platiť za špeciálnu montáž produktu.

 

Veľkosť Kolesa - 26 "

Brzdy -Torpedo + V-brzda

Predná brzda - Hliníková brzda V - vysoká brzdná sila

Zadná brzda - nožný pedál späť

Veľkosť Rámu - 18 "

Rámový Materiál – uhlíková oceľ

Typ Ráfika - Hliník vystužený

Svetlo – na batérie

Váha bicykla - 16kg

Nosnosť - 120kg

Tabuľka veľkostí mestských, crossových a trekingových bicyklov

Veľkosť 26" na výšku osoby 150 - 170cm


Veľkosť 28" na výšku osoby 160 - 185cmVýber vhodného bicykla závisí od účelu jeho využitia. Na trhu je dostupných množstvo modelov, ktoré sú určené na konkrétne aktivity spojené s cyklistikou. Typ bicykla by mal byť prispôsobený životnému štýlu a potrebám jeho majiteľa. Pozrite si ukážku jednotlivých kategórii.

ROZLIŠUJEME TIETO TYPY BICYKLOV: 

-MESTSKÉ BICYKLE, určené na prepravu v meste. 

-HORSKÉ BICYKLE sú určené na jazdu po akomkoľvek povrchu. Pre tento druh bicyklov je charakteristický pevný rám a široké kolesá, ktoré uľahčujú presun v náročnejšom teréne. 

-TREKINGOVÉ BICYKLE inak nazývané turistické, sú najlepšou voľbou pri prekonávaní dlhých vzdialeností. Pri tomto type bicykla je možná montáž mnohých doplnkových  elementov napr. cyklistických brašní, ktoré sú nevyhnutným doplnkom počas dlhých ciest. 

-CESTNÉ BICYKLE sú navrhnuté tak, aby bez problémov zvládli rýchlu jazdu po spevnenom povrchu. Bicykle sa vyznačujú úzkymi kolesami a rámom vyrobeným z ľahkých materiálov, čo výrazne vplýva na rýchlosť bicykla. 

-CROSSOVÉ BICYKLE sú svojou stavbou a funkciou podobné horským, majú niekoľko prevodov, sú vhodné na jazdu v meste ale poradia si aj na kamenistých povrchoch a lesných cestách. Majú pevnú konštrukciu, ktorá vydrží náročnejšie podmienky. 

-DETSKÉ BICYKLE sú rozdelené do kategórií podľa vzrastu a veku dieťaťa. Výber bicykla závisí od rozmeru rámov a kolies. Menšie bicykle s veľkosťou kolies 12 sú vhodné na učenie.  Detské bicykle sú vybavené pomocnými kolieskami a väčšinou nemajú prehadzovačky. 

-FITNESS BICYKLE ide o stacionárny typ bicyklov, ktorý slúži ako tréningová pomôcka.

 V našom obchode nájdete modely tých najlepších značiek na trhu ako napr. Vellberg, Romet, Arkus, Kross, Kands, Geotze, Lavida a Kozbike. Nievete ako si vybrať a ktorý bicykel je pre vás vhodný? Pri každej kategórii nájdete stručný popis ako si najlepšie vybrať bicykel ktorý vám bude vyhovovať. Prajeme vám príjemné nakupovanie.

 

Typ bicykla
Mestské

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie